"Оперативники управління стратегічних розслідувань в Дніпропетровській області, слідчі обласної поліції спільно із Департаментом карного розшуку Нацполіції та СБУ в Дніпропетровській області затримали двох осіб. Зловмисники виготовляли та перероблювали зброю під бойову для подальшого збуту", - сказано у повідомленні.
Поліцейські встановили, що до складу угруповання входили мешканці Кривого Рогу, які займалися виготовленням та переробкою вогнепальної зброї та боєприпасів. Окрім того, організували мережу збуту на території України.
"Організатором злочинної групи виявився 31-річний раніше засуджений за незаконне поводження зі зброєю чоловік та на даний час в суді розглядається ще кілька справ за скоєнням ним аналогічних злочинів. Допомагала займатися нелегальним бізнесом його співмешканка. Вона отримувала кошти за замовлення та в подальшому займалася їх відправкою", - додається у повідомленні.
Зазначається, що свою діяльність вони розпочали у 2019 році. Спеціально для облаштування "зброярні" придбали нерухомість у Кривому Розі, де виготовляли або перероблювали не бойову зброю у вогнепальну. З метою створення розгалуженої мережі збуту створили сайт, через який і приймали замовлення. Гроші за товар покупці перераховували на картку учасниці угруповання і відправляли пакунки від імені підставних осіб замовникам у різні регіони країни.
Так, оперативники провели декілька закупок, під час яких задокументували факти продажу переробленої зброї та вибухових пристроїв. Придбану в такий спосіб зброю відправили на експертне дослідження, яке підтвердило факти її переробки на вогнепальну. Водночас за результатами проведення комплексу процесуальних заходів правоохоронці задокументували 145 фактів здійснення міжрегіональних відправлень вогнепальної зброї.
"У понеділок, 19 жовтня, під час фінального етапу спецоперації правоохоронці за силової підтримки КОРД та процесуального керівництва Дніпропетровської обласної прокуратури затримали організатора та учасницю угруповання та повідомили їм про підозру. Після завершення процесуальних заходів буде вирішуватися питання про повідомлення про підозру й іншим учасникам угруповання", - йдеться у повідомленні.
Так, поліцейські провели 49 санкціонованих обшуків у Дніпропетровській, Харківській, Київській та Тернопільській областях. Вилучили 49 пістолетів, підготовлених до переробки, та бойові пістолети, майже 6000 набоїв різного калібру, снаряд, схожий на боєприпас від РПГ-9, три гранати, складові частини зброї, обладнання, призначене для переробки пістолетів на бойові. Крім того - "чорнові" записи, поштові накладні, 15 000 доларів США, понад 34 000 гривень.
Проводяться заходи для встановлення повного кола осіб, які придбали зброю в учасників злочинного угруповання. Тривають слідчі дії у кримінальному провадженні за ч. 1 ст. 263 (Незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами) Кримінального кодексу України.
Нагадаємо, на Волині судитимуть військовослужбовця та місцевого жителя за збут 725 патронів зразка 1908 року.