Як зазначається у пояснювальній записці, метою законопроекту посилення відповідальності за порушення правил використання об’єктів тваринного світу, а саме риби та інших водних біоресурсів, вимог щодо охорони середовища їх перебування (забруднення, проведення днопоглиблювальних, берегоукріплювальних, гідромеліоративних робіт) і шляхів міграції, переселення, акліматизації та схрещування.
Зокрема, пропонується підвищити розмір штрафу на громадян за порушення правил рибальства від сорока до ста п’ятдесяти (було від двох до десяти) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і попередження або накладення штрафу на посадових осіб — від двохсот до трьохсот (було від десяти до тридцяти) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Водна поліція затримала за браконьєрство екс-начальника районної рибінспекції
А вже за грубе порушення правил рибальства пропонується збільшення штрафу на громадян від двохсот до п’ятисот (було від двадцяти до сорока) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією знарядь добування (вилову) водних біоресурсів і засобів вчинення правопорушення та незаконно добутих (виловлених) водних біоресурсів. На посадових осіб — від чотирьохсот до восьмисот (було від тридцяти до п’ятдесяти) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією знарядь добування (вилову) водних біоресурсів та засобів вчинення правопорушення та незаконно добутих (виловлених) водних біоресурсів.
В уряді, який є ініціатором законопроекту, впевнені, що прийняття закону сприятиме створенню більш ефективного механізму щодо припинення порушень вимог законодавства у сфері охорони навколишнього природного середовища та усунення їх негативних наслідків.
Нагадаємо, у липні минулого року в Україні були суттєво збільшені суми відшкодування збитків за браконьєрство.