Цитата:
“У нас є випадки і явно повторного захворювання. При чому, розвивається воно в терміни трохи більше 3 місяців. Але це взагалі, начебто не повинно бути. І випадки повторного захворювання частішають. Ми, на жаль, не можемо собі дозволити секвенувати геном, ми відправляємо в референс-лабораторії різні для того, щоб моніторити, які штами у нас гуляють”, — сказала Ольга Голубовська.
Деталі
Інфекціоніст зазначила, що люди, які перехворіли клінічно значущою формою COVID-19, то їм краще не вакцинуватися протягом півроку. Також можна дивитися на титри антитіл — коли вони зникли — можна вакцинуватися.
Доповнення
У грудні міністр охорони здоров’я Максим Степанов повідомив, що в Україні почали фіксувати повторні випадки захворювання коронавірусною хворобою COVID-19, зокрема, в Чернівецькій та Кіровоградській областях.
З тих пір, коли новий штам коронавірусу почав поширюватися у Великій Британії, кількість хворих стрімко зросла. У мутованого вірусу висока швидкість поширення, тому що він на 70% більш заразний. Видання The Scotman проаналізувало дослідження того, чи збільшує мутований коронавірус можливість повторного зараження перехворілих COVID-19.