Деталі
На думку генерального директора ID.me, служби, що займається боротьбою з шахрайством з чеками, Блейка Холла, в руках зловмисників могло виявитися до половини всіх виданих владою чеків. Йдеться про суму в 400 млрд доларів.
Хейвуд Талк, генеральний директор LexisNexis Risk Solutions, впевнений, що 70% вкрадених коштів були виведені за кордон і потрапили в руки злочинних угруповань з Китаю, Нігерії, Росії та інших країн. “Ці групи чітко підтримуються державою”, — заявив Талк. Решта 30% від 400 млрд доларів були викрадені шахраями з американських вуличних банд.
Як пише видання, американський уряд знав, що шахрайства з заявами на отримання допомоги по безробіттю неминучі. Однак влада дійшла висновку, що дати нужденним гроші в пандемію важливіше копіткої перевірки кожної заяви. У той же час сума передбачуваного шахрайства і той факт, що кошти виявилися в руках зарубіжних злочинних синдикатів, роблять його вже питанням національної безпеки.
Доповнення
У Білому домі підтвердили наявність проблеми. “Широко поширене шахрайство з державними виплатами з безробіття — одна з найбільш серйозних проблем, яку ми отримали у спадок від попередньої адміністрації”, — заявив економіст адміністрації президента США Джин Сперлінг.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У США репер заспівав про незаконну схему збагачення і був затриманий поліцією
За даними Axios, для отримання шахраями чеків часто використовуються вкрадені персональні дані американців. Крім того, злочинні угруповання всередині країни нерідко обманом або погрозами змушують громадян віддавати свою особисту інформацію. По ній оформляються заявки на отримання виплат, які потім переводяться за кордон, нерідко у вигляді криптовалюти.
Нагадаємо
Як пише Insider, раніше влада вже повідомляла, що допомога по безробіттю йшла в руки шахраїв. В кінці травня було виявлено крадіжку 39 млн доларів з програми виплат Cares 2020. Минулого тижня федеральна влада повідомила, що громадяни Венесуели, які проживають в штаті Флорида і Мексиці, викрали понад 800 тис. доларів стимулюючих виплат.
Соціальна ситуація
Безробіття в США через пандемію піднялося до рекордної позначки в 14,7% — це максимум з часів Великої депресії. Тільки за два місяці — з лютого по квітень 2020 року — вона виросла на 11,2 п.п.
Уже в березні минулого року число заявок на допомогу з безробіття перевищило показники 1982, коли в США сталася жорстка рецесія — заяви подали понад 3,2 млн осіб.
Влітку минулого року американська Рахункова палата повідомляла, що через поспіх з зі стимулюючими пандемійними виплатами їх отримали понад мільйон “мертвих душ”. Втрати склали не менше 1,4 млрд доларів.