Цитата
“... у січні цього року відвідувачі органів та установ судової влади намагалися пронести до них 8 250 заборонених предметів, що майже на дві тисячі предметів менше, ніж у грудні минулого року. Таке зменшення пов’язане з великою кількістю вихідних та святкових днів у січні, коли судові установи не працювали”, — зазначено на офіційному сайті Служби судової охорони.
Деталі
Частіше за все відвідувачі органів та установ судової влади навмисно намагаються пронести ріжучі предмети, вогнепальну, газову зброю, навіть піротехніку, що в свою чергу категорично заборонено робити.
За даними служби, з початку року найбільше намагань потрапити до судових установ із забороненими предметами налічується у наступних регіонах: Харківський (2 243 од.), Дніпропетровський (1 941 од.), Київський (894 од.), Одеський (471 од.) та Запорізький (458 од.).
Заборонені предмети, які було конфісковано на час судового зібрання:
Ножі — 2 745 од.,
Набої — 2 533 од.,
Балончики, споряджені речовинами сльозогінної та дратівної дії — 1 622 од.,
Пристрої для відстрілу патронів, споряджених гумовими кулями — 469 од.
Електрошокові пристрої — 45 од.,
Пневматична і газова зброї — 21 од.,
Вогнепальна зброя — 19 од.,
Травматична зброя — 48 од.
“Були й намагання пронести піротехнічні вироби (фаєри), металеві та дерев’яні палиці й бити, ножиці та викрутки тощо”, — ділиться судова охорона.
Серед регіонів України найбільш законослухняними виявились Волинський, Івано-Франківський та Чернівецький. Так, було здійснено 17 спроб пронести заборонені предмети на Волині, 15 — на Буковині і жодної на Прикарпатті.
Відомо, що серед областей України лідерами такого антирейтингу залишаються ті ж, що й минулого року, проте за останні чотири місяці спостерігається все менше подібних спроб у Києві та в Київській області загалом.
Нагадаємо, минулого року у суди в Україні намагалися пронести понад 60 тис. заборонених предметів.