“Ви можете побачити… динаміку і саме цифри, які свідчать і підтверджують воєнний злочин Росії, а саме призов наших громадян до строкової служби. І ви можете побачити, що ця кількість постійно зростає. Ви бачите динаміку… Цей злочин є масштабним, бо щонайменше 25 тис. громадян України були незаконно, з порушенням норм міжнародного гуманітарного права призвані Росією до лав своїх збройних сил. Більш того, ви також можете побачити цифри, які свідчать про кримінальне переслідування, що є також елементом примусу до служби. Люди, які відмовляються від служби в російській армії - вони кримінально переслідуються Російською Федерацією. Ви можете побачити цифри, які це підтверджують, а саме кількість кримінальних справ, які ми змогли задокументувати”, - сказала Ольга Скрипник.
Вона зазначила, що кримінальні справи відкриті за статтею 328 кримінального кодексу Росії за ухилення від призову.
“Ви теж бачите, що, в принципі, ці цифри постійно зростають… І зараз ви можете побачити, що щонайменше 135 кримінальних справ ми змогли вже задокументувати. Ці дані також були направлені до Міжнародного кримінального суду. Як якраз доказ того, що цей призов триває і є саме примус”, - додала Ольга Скрипник.
За її словами, найбільше кількість рішень по справах за ухилення від призову в окупованому Криму було ухвалено в “Ленінському районному суді” Севастополя - 40.
Нагадаємо, під час 43-й сесії Ради ООН з прав людини в Женеві постійний представник України при відділенні ООН та інших міжнародних організаціях у Женеві, посол Юрій Клименко повідомив, що Росія в окупованому Криму здійснює воєнні злочини, порушує міжнародне гуманітарне право і права людини, зокрема через незаконний призов до армії.