“Новий Закон про освіту вимагає спілкування з громадськістю, належного роз’яснення, щоби всі суперечки щодо нього не були політизовані. Закон має бути збалансований та повинен забезпечувати право на навчання рідною мовою представників національних меншин, водночас забезпечувати вивчення державної мови на належному рівні. Важливо донести це до громадян, щоб запобігти спробам політизувати ці питання і створити нові проблеми”, — на цьому під час зустрічі з керівниками Закарпаття наголосив Заньєр, повідомляють в облдержадміністрації.
Водночас, присутній на зустрічі заступник міністра закордонних справ України Василь Боднар повідомив про подальші консультації з угорською стороною.
“Для того, щоби правильно доносити зміст окремих статей Закону про освіту, ми маємо висновки Венеційської комісії, 14 лютого у нас будуть консультації угорською громадою та міністерством освіти. Всі зауваження, пропозиції і можливості імплементації, втілення буде обговорено під час цієї зустрічі”, — зазначив Боднар.
За його словами, міністерство освіти готове до співпраці з ОБСЄ та комунікації з угорською громадою, а міністр освіти Лілія Гриневич готова очолювати групу для обговорення з Будапештом питання, які викликають занепокоєння.
Як раніше повідомляв УНН, ОБСЄ та МЗС України обговорили мовну статтю освітнього закону.