“Щодо тестування. Як проводиться сьогодні тестування в Україні. Я хочу нагадати ще раз алгоритм, бо зараз діють дві методології дослідження — одне дослідження, це полімеразно-ланцюгова реакція, інші дослідження — це імуноферментний аналіз. Якщо виявляються пацієнти з ознаками коронавірусної хвороби, а також усі пацієнти з пневмонією — в першу чергу, в них забирається матеріал для проведення полімеразно-ланцюгової реакції. Якщо полімеразно-ланцюгова реакція показує негативний результат — забирається кров для проведення дослідження імуноферментного аналізу, саме пошук імуноглобулінів М”, — сказав Віктор Ляшко.
За його словами, якщо у пацієнта відібрали матеріал, однак немає можливості провести аналіз впродовж доби, через чергу чи якщо лабораторія тимчасово не працює, відразу забирається додатково матеріал для проведення ІФА-тесту.
“Контактні особи. Якщо у контактної особи немає симптомів, то згідно з нашим алгоритмом, який затверджений наказом Міністерства охорони здоров’я — на 14 день після контакту проводять ПЛР-тестування, або ІФА, якщо немає можливості провести ПЛР впродовж доби”, — додав Віктор Ляшко.
Він зазначив, що також тестують всіх пацієнтів перед плановою госпіталізацією чи плановою операцією. Спочатку роблять ІФА-тест, якщо він виявляється позитивним — то також ПЛР.
“Проводиться також скринінг медичним працівникам, працівникам силових структур, прикордонникам, поліцейським, нацгвардійцям. Скринінг проводиться ІФА-тестуванням”, — сказав Віктор Ляшко.
Нагадаємо, в Україні вже 25 963 випадки COVID-19, за добу — понад пів тисячі.