Деталі
На питання, чи можуть переговори щодо гарантій безпеки обмежитися однією зустріччю, якщо США не виявлять інтерес до готовності обговорювати заклопотаності Москви, Рябков сказав: "Я нічого не можу виключати, це цілком можливий сценарій, і в американців, особливо у їх групи підтримки в особі інших НАТОвських країн, не повинно бути ніяких ілюзій з цього приводу".
Доповнення
Рябков повідомляв, що Росія розчарована сигналами з США і Брюсселя, що прозвучали напередодні зустрічі в Женеві щодо гарантій безпеки.
Попередні переговори Росії і США з питань безпеки стартують вже сьогодні, 9 січня.
Основна частина переговорів РФ і США щодо України і контролю над озброєннями пройде в Женеві 10 січня.
Контекст
17 грудня Росія направила США і НАТО пропозиції з безпеки в Східній Європі, які, на її думку, необхідні для ослаблення напруженості навколо України. Вимоги Москви включають заборону на вступ України до НАТО, вето Кремля на розміщення військових сил НАТО в колишніх радянських республіках і припинення військових навчань поблизу її кордонів.
Генсек НАТО Єнс Столтенберг заявив, що Альянс отримав останні "пропозиції" Росії, і такий діалог повинен проходити в консультації з європейськими партнерами НАТО, такими як Україна.
Радник Білого дому з національної безпеки Джейк Салліван в телефонній розмові з помічником президента Росії Юрієм Ушаковим заявив, що США готові вести переговори з Кремлем як безпосередньо, так і через Раду НАТО-Росія і по лінії ОБСЄ. Але Москва повинна зняти занепокоєння Заходу щодо нарощування її військового потенціалу на кордоні з Україною.
У Держдепартаменті США відзначили, що Сполучені Штати планують почати переговори з Росією щодо гарантій європейської безпеки в січні, щоб знизити напруженість навколо України, викликану розміщенням російських військових на її кордоні.