Цитата
“Поствакцинальний імунітет необхідно визначати. Але важливо і передвакцинальний імунітет перевірити. Якщо людина перехворіла, у неї є напружений імунітет, тоді їй і вакцинуватися поки немає сенсу. Тому потрібно зробити ІФА-тест на антитіла як перед, так і після щеплення. Адже буває і таке, що вакцина просто не спрацьовує. Це не тільки, коли підробки, які теж треба відстежувати. Про китайську вакцину кажуть, що вона має ефективність 50-60%. Тому тут і підробки не потрібні — офіційні препарати не завжди можуть бути ефективні”, — пояснив експерт.
Деталі
Лікар зазначив, що зазвичай, коли мова йде про добре вивчені інфекційні хвороби та вакцини, цього можна не робити, але у випадку з COVID-19 важливо контролювати свою імунну напруженість.
“Після вакцинації треба перевірити напруженість імунітету, визначати кількісно, скільки виробилося антитіл, ступінь спорідненості антитіл до антигену — це імунологічні показники. Людина обов’язково повинна зробити тест, щоб психологічно бути спокійною, щоб чітко знати, має антитіла чи ні, чи ефективна вакцина, чи спрацювала вона”, — наголосив Карловський.
Він також зазначив, що після перенесеного COVID-19 і вакцинації якісний склад антитіл буде суттєво відрізнятись.