Деталі
“Потім ми розпочнемо підготовку інфраструктури для роботи з майбутніми резидентами, що має бути максимально прозорою, простою, зручною і автоматичною” — заявив він. За його словами, найкращий сценарій передбачає технічну можливість для компаній подавати заявки на приєднання до Дія City вже у листопаді — грудні. Втім, все залежить від правок до податкового законопроєкту № 5376. Заступник Міністра висловив сподівання, що даний законопроєкт буде прийнято восени і це відкриє можливість повноцінно запустити Дія City вже на початку 2021 року. В EBA висловили підтримку такій дорожній карті.
Дія City — це спеціальний правовий режим для ІТ-індустрії в Україні, в рамках якого для компаній-резидентів діятиме комплекс вигідних правових та податкових умов.
Нагадаємо
2 червня 2021 року Верховна Рада схвалила у першому читанні податковий законопроєкт № 5376, яким запроваджуються спеціальні умови оподаткування для резидентів Дія City. Рамковий законопроєкт № 4303 успішно пройшов перше читання ще 15 квітня, а нещодавно профільний комітет проголосував за правки, що рекомендовано внести в документ до другого читання. Зокрема: збільшити термін незмінності умов Дія City з 15 років до 25 років, вдосконалити механізм втрати статусу резидента, розширити види діяльності (КВЕД), вилучити норму про непереманювання, тощо.
Раніше, Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров заявляв, що що спеціальний правовий режим Дія City допоможе збільшити доходи від IT з 6 мільярдів до 16,5 мільярда доларів вже до 2024 року.