Деталі
На мисі Крозьє розташована одна з найбільших колоній пінгвінів Аделі, яких потрібно захистити від зовнішнього впливу. За словами науковців, тут мешкають приблизно 600 тисяч цих нелітаючих птахів, заввишки до 70 см і вагою до 10 кг.
Один з пінгвінів Аделі був зовсім не схожий на своїх родичів. Птах мав такий вигляд, ніби частина його пір’я раптово втратила своє чорне забарвлення.
За словами Пі Ді Боерсма з Вашингтонського університету в Сіетлі, США, цей птах є лейкізмічним пінгвіном. Це означає, що у нього наявна генетична мутація, яка призвела до втрати природного кольору пір’я. За словами вченого, на відміну від альбінізму, коли тіло тварини не виробляє меланіну або забарвлювального пігменту, при лейкізмі ці пігменти не можуть бути розподілені по всіх частинах тіла тварини. Саме тому пінгвіни з блідо-коричневим або світлим забарвленням, які мають таку мутацію називаються лейцистичними. За словами Маурітцена, йому не вперше вдалося сфотографувати такого пінгвіна.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Підводне полювання: пінгвін зняв відео, як добуває їжу під водою
Він зазначив, що ще 4 роки тому в об’єктив його камери потрапив перший у його житті пінгвін із такою генетичною мутацією. Тоді фотограф, для якого знебарвлений пінгвін Аделі є другим подібним птахом, зробив знімок лейкізмічного королівського пінгвіна на острові Південна Джорджія, що розташований на півдні Атлантичного океану неподалік Антарктиди.
Відомо, що лейкізм присутній у представників антарктичних і золотоволосих пінгвінів. За словами Боерсма, деякі види цих нелітаючих птахів навіть більше схильні до цього захворювання, ніж інші. Пінгвіни Аделі якраз і є одним із таких видів.
Дослідники переконані, що незвичайне забарвлення пінгвінів не впливає на їхнє життя і їх не відкидають інші пінгвіни, а також за ними не частіше, ніж за іншими полюють хижаки.
Нагадаємо
Через погодні умови цього року українська антарктична станція “Академік Вернадський” опинилась “в облозі” величезної кількості пінгвінів. Раніше вони на цю частину материка заходили зрідка.