“Ми взяли до відома останні події, наша принципова позиція щодо екстериторіальних санкцій не змінилася. І (позиція) по завершенню будівництва „Північного потоку-2“ залишається незмінною”, — сказала вона. “Це комерційний проект”, — підкреслила Фіц. Що стосується ходу робіт і подальшого планування, слід звернутися до компаній, які беруть участь в проекті, сказала вона.
Влада США у вівторок ввели санкції проти судна “Фортуна”, яка задіяна в будівництві газопроводу “Північний потік-2”, і його власника — компанії “КВТ-Рус”. Санкції вводяться в рамках закону CAATSA (“Про протидію противникам Америки за допомогою санкцій”). Попадання в списку санкцій означає заморожування активів в США і заборону для американських громадян на будь-який бізнес з фігурантами переліку.
Як повідомила на брифінгу представниця зовнішньополітичного відомства Німеччини Андреа Зассе, “посольство США поінформувало про внесення в (санкційний) список (суден і компаній) МЗС ФРН в рамках відеоконференції”.
Баржа “Фортуна” з 15 січня стоїть на якорі у німецькому порту Росток. Раніше датське морське управління повідомило, що вона, судно постачання “Балтійський дослідник” і судно “Мурман” будуть вести укладання газопроводу у винятковій економічній зоні Данії починаючи з 15 січня. У грудні 2020 року оператор проекту Nord Stream 2 AG відновив прокладку труби, побудувавши 2,6 км трубопроводу у винятковій економічній зоні Німеччини за допомогою баржі “Фортуна”. До теперішнього часу газопровід побудований на 94%.