“В Україні великий потенціал щодо виробництва якісних вин. Території під насадження винограду обираються ретельно, сьогодні це близько 45 тисяч гектар. Зараз ми збираємо набагато більше врожаю за рахунок впровадження новітніх технологій на виноградниках, закладених якісним садивним матеріалом та дбайливого догляду за ними”, — зауважив начальник відділу розвитку садівництва, виноградарства та виноробства Департаменту землеробства Мінагрополітики Віктор Костенко.
За словами начальника відділу, в Україні є географічно-ґрунтові умови для збільшення площ під виноград до 300 тисяч гектар. Таке збільшення у перспективі може бути виправданим, оскільки попит на якісні вина у світі досить великий.
У рамках держпідтримки аграріїв на 2017 рік, яка складає 5,4 млрд грн, 75 млнгрн передбачено на підтримку виноградарів, садоводів і хмелярів.
“Ми активно сприяємо залученню інвестицій у виноградно-виноробну галузь. Так, одним із важливих для цього рішень Верховної Ради та Уряду стала відміна для виробників щорічної плати у 500 тисяч грн за право реалізовувати свою вино продукцію. Це стосується тих виробників, що виготовляють винопродукцію та напої медові з власного матеріалу. Проте з іншого боку, ще й досі для малих та середніх виноробів є доволі складним і довготривалим процес отримання ліцензії. Ми виступили з ініціативою вирішувати цю проблему на законодавчому рівні”, — додав В.Костенко.
На завершення начальник відділу розвитку садівництва, виноградарства та виноробства повідомив, що 21 лютого у Мінагрополітики відбудеться засідання робочої групи для напрацювання законодавчих змін щодо спрощення процедури ліцензування.
Як повідомляв УНН, Україна налагодить економічне співробітництво з Іраном.