unn-proanalizuvav-efektivnist-roboti-ministra-ekologiyi-o-semeraka

УНН проаналізував ефективність роботи міністра екології О.Семерака

 • 18731 переглядiв

На переконання члену уряду, завдяки їх команді спостерігається поступова стабілізація економіки, підвищується заробітна плата та проведено суттєві реформи, зокрема в оборонній та освітній сфері. О.Семерак вважає досягненням уряду втрату промисловості на рівні 20%, аргументуючи це агресією Росії.

Редакція УНН провела аналіз діяльності О.Семерака на посаді міністра екології та коротко публікує основні його досягнення та поразки.

Концепція боротьби зі змінами клімату. У липні 2016 року міністр екології О.Семерак запевнив, що найближчим часом Кабмін затвердить проект Концепції реалізації державної політики з питань боротьби зі змінами клімату, яка визначатиме стратегію політики України щодо викликів, пов’язаних зі зміною клімату, скороченням викидів і збільшенням поглинання парникових газів. Така Концепція була ухвалена Кабміном у грудні 2016 року на період до 2030 року.

Висновок УНН: Оскільки боротьба зі змінами клімату є абстрактною та на сьогоднішній день ведеться лише на папері, говорити про вагомі досягнення міністра у цій сфері зарано.

Інтерактивна мапа сміття. У липня 2016 року міністр екології О.Семерак анонсував створення інтерактивної карти сміттєзвалищ України. У вересні минулого року інтерактивна мапа була урочисто презентована. Прем’єр-міністр Володимир Гройсман тоді наголосив, що місцева влада має всі технічні інструменти для вирішення проблем через звалища на своїх територіях.

Висновок УНН: Інтерактивна мапа була розрахована на те, що місцева влада оперативно реагуватиме на інформацію громадян про виявлення стихійних сміттєзвалищ. Як показала практика, місцева влада в більшості випадків ігнорує мапу, а державна екоінспекція штрафує держслужбовців аж на 850 грн.

Тож, мапа міністра, на жаль, так і не стала ефективним інструментом боротьби зі стихійними звалищами сміття.

Будівництво “Укриття-2” над 4-м блоком ЧАЕС. У квітні 2016 року О.Семерак запевнив, що будівництво Арки над 4-м блоком ЧАЕС буде завершено відповідно до затверджених планів.

Висновок УНН: УНН цитує портал “Слово і діло”: “Будівництво Арки здійснює компанія Novarka, яка і відповідає за дотримання планів у будівництві, однак фіксація цієї заяви необхідна для зваженої характеристики поведінки персони у публічному просторі”.

Національна стратегія поводження з відходами. У травні 2016 року О.Семерак заявив, що має намір до кінця 2016 року створити стратегію поводження з відходами. У грудні 2016 року була представлена лише технічна її редакція.

Висновок УНН: Термін та порядок затвердження Нацстратегії невідомий. Тим часом, на вимогу міністра екології, на час підготовки Нацстратегії, у Верховній Раді знято з розгляду усі законопроекти, що стосуються врегулювання сфери небезпечних відходів.

Сфера поводження з небезпечними відходами. У вересні 2016 року міністр екології та природних ресурсів О.Семерак, виступаючи у Європарламенті, пообіцяв, що кошти на утилізацію небезпечних пестицидів будуть закладені у Держбюджеті на 2017 рік.

Однак, як і в минулі 2015-2016 роки, у 2017 році жодна копійка на ці цілі не передбачена. Крім того, у 2016 році Мінприроди анулювало ліцензії підприємств, які здійснювали утилізацію небезпечних пестицидів. Тож, на сьогоднішній день їх утилізація неможлива.

Висновок УНН: Мінприроди самоусунулося від вирішення проблем у сфері небезпечних відходів. Контроль за утворенням та поводженням з небезпечними відходами в Україні відсутній. Деякі області взагалі не мають інформації про стан сфери та обсяг накопичених небезпечних відходів. Окремі регіони вже понад 3 роки не виділяють кошти на утилізацію небезпечних відходів, продовжуючи їх накопичувати. Мінприроди так і не виділило кошти на демеркуризацію ( видалення ртуті) столичного заводу “Радикал”. Серед житлового масиву Києва зберігається близько 200 тис. тонн ртуті.

В Україні накопичилося вже понад 12 млн тонн небезпечних відходів ( статистика за 2015 рік, за 2016 рік інформація буде оновлена лише у лютому цього року)

Ліквідація могильників радіоактивних відходів. Україна завершила виконання проекту Трастового Фонду НАТО з ліквідації могильників радіоактивних відходів, які з часів СРСР зберігались на об’єкті “Вакуленчук” у Житомирській області.

Висновок УНН: Майже 1 млн євро освоїла компанія Голови та заступника Громадської ради Державного агентства України з управління зоною відчуження на перезахоронені радіоактивних відходів у Києві та Київській області.

Додатково.

➢ Рахункова палата, після проведення аудиту ефективності використання держкоштів, спрямованих на виконання робіт у сфері поводження з радіоактивними відходами неядерного циклу, будівництво пускового комплексу “Вектор” та експлуатацію його об’єктів, констатувала бездіяльність Мінприроди у сфері поводження з радіоактивними відходами. За даними відомства, Україна у 2018 році буде вимушена сплатити 20 млн доларів штрафних санкцій, якщо до цього часу не встигне виконати взяті зобов’язання.

➢ Підконтрольне Мінприроди держпідприємство “Укреко-ойл” фіктивно виграло тендер “Укрзалізниці” на утилізацію небезпечних відходів. За матеріалами УНН НАБУ мав розпочати перевірку тендеру.

Українські Національні Новини

Політика

    Популярні

    Новини по темі

    У Чернігівській області підтвердився випадок АЧС

     • 7872 переглядiв