Обсерваторію відкрили на базі ЗОШ №8. Її особливістю є наявність башти, де раніше розташовувався гравіметричний пункт, звідки відбувалися вимірювання сили земного тяжіння для створення координатної сітки міста. Тривалий час башта не використовувалась.
На повну потужність обсерваторія запрацює вже в березні — так, запроваджується проведення міжшкільного факультативу, відкритих уроків та занять, виконання практичних робіт в рамках пошуково-дослідницької роботи Малої академії наук.
“Під час реконструкції об’єкта освоєно 1 млн 350 тис. грн. У 2016 році Житомирська міська рада з бюджету розвитку виділила 250 тис. грн. на придбання технічного оснащення обсерваторії: телескоп (самонавідний, вбудований GPS-модуль, програма дистанційного управління телескопом і кабель телескоп-комп’ютер, обладнаний фотокамерою, для спостереження за об’єктами далекого космосу); телескоп учнівський (аматорський телескоп-рефрактор для спостереження поверхні Місяця, фаз Меркурія, полярних шапок Марса, кільця Сатурна та його супутників); переносний телескоп (виноситься на балкон башти за необхідності візуальних спостережень); планетарій для спостереження проекції зірок небесної сфери, сузірь, обертається (повний оберт за 3 хвилини); додаткове обладнання: ССD камера, набір окулярів та фільтрів; навчально комп’ютерний комплекс: 6 учнівських та 1 учительський ПК; мультимедійна дошка, проектор”, — повідомляють у міській раді.
Нагадаємо, на початку лютого у Дніпровському навчально-виховному комплексі № 28 сенсорну кімнату для дітей з аутизмом.