ukroboronprom-sprostuvav-feiky-pro-postachannia-zapchastyn-do-litakiv-i-hvyntokryliv-do-rf

Укроборонпром спростував фейки про постачання запчастин до літаків і гвинтокрилів до рф

 • 28027 переглядiв

Укроборонпром заперечує повідомлення про постачання компонентів для літаків і вертольотів до росії з 2014 року, уточнюючи, що українські компанії, про які йдеться, не мають жодних контрактів зі згаданою російською фірмою або посередниками. Правоохоронні органи розслідують ці звинувачення.

Укроборонпром спростовує інформацію, опубліковану низкою ЗМІ, про імпорт російською компанією "Авіа ФЕД сервіс" компонентів для літаків та гвинтокрилів виробництва деяких українських оборонних підприємств, пише УНН.

Деталі

В Укроборонпром зазначають, що у низці українських ЗМІ з посиланням на російськомовне інтернет-видання "Важные истории" (зареєстровано у Латвії) з’явилася інформація про те, що з січня 2022 року по липень 2023 року російська компанія "Авиа ФЭД сервис" імпортувала до рф компоненти для літаків і гвинтокрилів виробництва деяких підприємств Укроборонпрому.

ЗМІ вказували, що продукція постачалася через компанії LINKER (ОАЕ) та "Бакайторг1" (Киргизька Республіка).

Укроборонпром офіційно повідомляє, що підприємства зазначені у повідомленнях, – АТ "Компанія авіаційного та ракетно-технічного будування", ДП "ХМЗ "ФЕД" і АТ "Київський завод "Радар" – з 2014 року не працюють зі вказаною компанією з рф, а також не мали та не мають контрактів із LINKER і "Бакайторг1 

- зазначили в компанії.

Крім того, з початку повномасштабного вторгнення підприємства Укроборонпром взагалі не експортував зазначену в матеріалах продукцію.

Зібрані під час відповідної перевірки матеріали були передані до правоохоронних органів для подальшого розслідування.

Доповнення

Видання "Важные истории" повідомляло, що за час війни російська компанія "Авіа ФЕД сервіс" поставила Міноборони рф, Ростеху і президентському льотному загону запчастин щонайменше на 650 млн рублів (2022-липень 2023 року). Більша частина, на 370 млн рублів, прийшла з України.

Нагадаємо

Депутати Європарламенту хочуть посилити нагляд на рівні ЄС та докласти більше зусиль для обмеження можливості москви обходити обмежувальні заходи ЄС.

Лілія Подоляк

Війна

    Популярні

    Новини по темі