“Україну влаштовує довгостроковий контракт , який забезпечує працездатність з одного боку повноцінне використання нашої газотранспортної системи, друге — енергетичну безпеку в Україні і Європі, тому що ми постійно наполягали на тому, що транзит через Україну газу з Росії до ЕС — один з важливих факторів енергетичної безпеки в Європі. Щодо конкретних положень, контрактів, я би зараз не давав коментарі, тому що йдуть перемовини. В рамках переговорів, ці домовленості вони мають дискутуватися вільно без обтяжень з точки зору політичних позицій. Але, принципова історія яка, ми повинні отримати і ми стоїмо на тому, що Україні потрібен не якісь там проміжний варіант на один рік для того, щоб росіяни могли завершити свою інфраструктуру за допомогою якої, вони будуть потім тиснути на європейські країни і на Україну. І результати цього тиску нам всім добре відомі”, — пояснив Гончарук.
Він додав, що Україна хоче взаємовигідних умов на співпрацю на європейських умовах.
“Ми хочемо прогнозованих, взаємовигідних, стабільних умов роботи з нашими європейськими партнерами, на європейських правилах. Для цього і ВР і наші урядовці зараз працюють над проведенням нашого енергетичного оператора до європейських умов. Ми маємо намір до кінця цього року закінчити проходження сертифікації відповідної. Працювати і пропонувати нашим партнерам контракти на європейських умовах за європейськими правилами. Для того, щоб будь-який тиск був виключений. Нас цікавить довгостроковий контракт , який буде мати достатній економічний ефект і зміст, для того, щоб нашу газотранспортну систему можна було експлуатувати без створення ризиків для енергетичної безпеки України і Європейського Союзу”, — зазначив Гончарук.
Нагадаємо, у понеділок, “Газпром” направив “Нафтогазу” пропозицію про продовження на рік контракту на транзит газу. Також повідомлялося, що Росія і Україна обговорювали прямі поставки газу з 2020 року в обсязі близько 15 млрд кубометрів на рік.