Деталі
Як зазначається, у березні уряд Польщі підрахував, що країні доведеться витратити на українців щонайменше 11 мільярдів євро на житло, соціальні послуги та інші витрати. Згідно зі звітом центрального банку, лише кожен шостий біженець, який прибув до Польщі, хоче залишитися назавжди.
За словами економіста Каліфорнійського університету Джованні Пері, кожен біженець може обійтися в 8000-10 000 доларів в перший рік на житло та іншу підтримку. Але, враховуючи жорсткі європейські ринки праці, він очікує, що українські біженці, які залишаться, в наступні роки будуть приносити достатній дохід, щоб переважити ці витрати.
Експерти гадають, що українські біженці збільшать робочу силу ЄС на 0,5%, що вдвічі більше, ніж сирійські біженці, які прибули в 2014-17 роках. За даними Європейського центрального банку, лише 17% біженців працездатного віку були працевлаштовані після двох років перебування в країні та менше 50% після п’яти років.
Цитата
"Це найбільша криза біженців у Європі з часів Другої світової війни. Кількість тих, хто покинув Україну, наразі перевищила кількість тих, хто втік із Сирії", - ідеться у повідомленні.
Доповнення
У зимовий період через проблеми з опаленням до Польщі може прибути від 200 до 500 тисяч українців.