“За результатами цьогорічної деклараційної кампанії громадяни подали понад 507 тис. декларацій (станом на 2 травня 2018 року), що майже на рівні аналогічного періоду минулого року — близько 513 тис. декларацій. Незначне зменшення загальної кількості поданих декларацій пояснюється, передусім, змінами у податковому законодавстві. Так, тепер не повинні декларувати отримані доходи у вигляді спадщини члени сім’ї другого ступеня споріднення. Кількість осіб, які декларували такі доходи в порівнянні з минулим роком, зменшилась на 30%”, — пояснив Продан.
За його словами, найактивніше декларували доходи платники податків Запорізької, де подано понад — 50 тис. декларацій, Миколаївської — 42 тис. декларацій, Дніпропетровської — 39 тис. декларацій, Одеської — 38 тис. декларацій, Херсонської — 34 тис. декларацій, Полтавської — 30 тис. декларацій та Харківської — 29 тис. декларацій областей.
Разом з тим, як розповів очільник ДФС, на 25% зросла кількість платників, які отримали інвестиційний прибуток від операцій з інвестиційними активами, та на 22% — дохід від продажу об’єктів рухомого та нерухомого майна.
“Загальна сума задекларованого платниками податків доходу склала 57,5 млрд грн. Це на 13%, або на 6,7 млрд грн більше відповідного періоду минулого року. До сплати задекларовано 2,1 млрд грн податку на доходи фізичних осіб та 259,8 млн грн військового збору. Це відповідно на 28% та 15% перевищує показники відповідного періоду минулого року”, — підкреслив Продан.
Найбільша загальна сума доходів задекларована платниками податків м. Києва — 22,4 млрд грн, Київської — 3,8 млрд грн, Харківської — 3,6 млрд грн, Дніпропетровської — 3,5 млрд грн, Одеської — 2,6 млрд грн, Львівської — 2,4 млрд грн та Запорізької — 2,2 млрд грн областей.
Нагадаємо, за результатами деклараційної кампанії доходи у розмірі понад 1 млрд грн минулого року отримала одна людина.