“Ми ведемо роботу, з’ясовуючи, хто потребує евакуації. Разом із тим, ми намагаємося збалансувати потреби, (з’ясувати — ред) де є більш безпечним для цих людей проходити карантин: там, де вони перебувають, чи якщо їх перевезти. Це складні питання, у яких МЗС має тільки певну роль. Найбільшу роль відіграють медики, наше Міністерство охорони здоров’я, РНБО. Ці заходи координуються, і люди забезпечені усім необхідним, включно з тими, хто на цьому лайнері”, — зазначив міністр.
Посольство України в Японії підтримує контакт із українцями на борту лайнера.
Нагадаємо, на круїзному лайнері у Японії, де було виявлено коронавірус, перебувають 26 українців.
Раніше Міністерство охорони здоров’я, праці і добробуту Японії оголосило, що пневмонія, викликана вірусом 2019 nCoV, була виявлена у ще десяти пасажирів круїзного судна Diamond Princess. Підкреслюється, що найближчим часом вони будуть доставлені в п’ять медичних установ префектури Канагава. Таким чином, кількість тих, хто заразився на борту лайнера на даний момент сягає 20 людей.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Японії підключать армію для надання допомоги пасажирам лайнера, що знаходиться на карантині
Раніше Міністерство закордонних справ Японії повідомило, що на борту круїзного лайнера Diamond Princess серед 2 666 пасажирів та 1 045 членів команди перебували громадяни 56 країн.
Судно вийшло з Йокогами 20 січня і повернулося 3 лютого. Серед пасажирів був громадянин Китаю, у якого виявлений новий коронавірус. Він зійшов 25 січня в Гонконзі. За рішенням влади Японії круїзний лайнер був поставлений на якір поряд з Йокогамою для проведення медичного огляду всіх, хто знаходиться на борту. Раніше повідомлялось, що коронавірус був підтверджений у 10 осіб — це громадяни Японії, Китаю, США, Австралії і Філіппін. На судні оголошено двотижневий карантин.
За останніми даними, внаслідок епідемії нового коронавірусу 2019 nCoV у Китаї померли 563 людини, а загальна кількість захворівших перевищила 28 тис. осіб.