Цитата
«Виробництво електрики в Україні – доволі прибутковий бізнес, зокрема й у сфері виробництва «зеленої» енергії. Але, враховуючи нашу можливість експортувати електрику, це також не просто бізнес – це реальний інструмент недопущення енергетичної бідності для десятків мільйонів людей у країнах Європи, з якими ми межуємо. Це стабілізація енергетичної ситуації на всьому Європейському континенті», – повідомив Зеленський, якого цитує пресслужба ОП.
Він додав, що до України зараз звертаються Молдова, Румунія, Польща та інші сусідні щодо експорту електроенергії взимку. Тому інвестиції у розширення українських енергопотужностей – це порятунок від холоду для різних народів.
«Можливість для України експортувати десятки гігават електрики – важливий чинник у європейській кліматичній політиці. Зараз Європа, на жаль, усе ще сильно залежить від брудних енергоресурсів росії. Вони брудні не тільки тому, що їх продаж є способом росії фінансувати війну. Не тільки тому, що їх спалення забруднює атмосферу. А ще й тому, що вони видобуваються настільки грубо й неакуратно стосовно довкілля, що їх видобуток у росії є синонімом екологічного лиха.
Українська електрика може допомогти замістити брудні російські енергоресурси. А отже, це й кліматична безпека», – зазначив Зеленський.
Нагадаємо
Президент України Володимир Зеленський виступив на 77-й Генасамблеї ООН та представив "формулу миру", яка передбачає мир не тільки для України, але й для усіх країн цивілізованого світу, які зазнали збройної агресії.