Зокрема повідомляється, що в 2017 році в Україні було вироблено 366,4 млн т відходів, що на 24% більше, ніж роком раніше.
У той же час динаміка утилізації відходів в Україні за рік опустилася нижче 25% позначки.
Також повідомляється, що небезпечні відходи утилізуються сьогодні лише на 50%. При цьому оборот таких відходів в промисловості і сільському господарстві негативно впливає на живі організми, нагадують фахівці.
“Наприклад, в сільському господарстві на кожен гектар посівів в середньому вноситься близько 300 кг хімічних засобів, які в своїй більшості належать до категорії високотоксичних. Особливо небезпечні для природи пестициди, які вбивають бур’яни, паразитів, збудників хвороб рослин і інших шкідників”, — розповіли аналітики.
Також наголошується, що сьогодні близько 90% вищезазначених токсичних засобів завозиться в Україну з-за кордону.
“Після їх використання залишається великий обсяг тари, яка підлягає обов’язковій утилізації. Однак на сьогодні в Україні недостатньо потужностей з її переробки”, — підкреслили в Pro-Consulting.
Як повідомляв УНН, катастрофічна ситуація у сфері обігу небезпечних відходів в Україні багато в чому пояснюється відсутністю належного нагляду з боку держави за утилізаторами отрутохімікатів.
За час дії мораторію на перевірки бізнесу, в цій сфері розвелася незліченна кількість шахраїв. І тільки починаючи з 2018 року (коли уряд скасував мораторій в цій сфері) Мінприроди розпочало масові перевірки на цьому ринку.
Згідно з останніми даними відомства, кожне восьме підприємство вже позбавлене ліцензії.