В.о. міністра сподівається, що невдовзі з виробниками альтернативної електронергії (відновлювані джерела) буде досягнуто компроміс, який своєю чергою сприятиме реструктуризації “зеленого” тарифу. Водночас вона запевнила, що Україна в особі уряду та міністерства є послідовною у своєму виконанні зобов’язань перед інвесторами, які вклали кошти в Україну під гарантії держави.
Американська сторона підтримала проведення переговорів з інвесторами та разом з тим наголосила на необхідності додержання їх прав.
Також Україна і США обговорили розвиток газовидобування в Україні.
Нагадаємо, США закликає Україну відмовитися від намірів різкого зниження "зеленого" тарифу. Своє занепокоєння вони пояснюють тим, що в Україну було інвестовано значні кошти під гарантії держави і чітко закріплені "правила". Зміна таких правил, на їх переконання, може бути лише в рамках добровільного погодження компромісу між Україною та інвесторами.
Довідка УНН. Верховна Рада минулого скликання законодавчо прогарантувала інвесторам викуп електронергії, виробленої з відновлювальних джерел (сонце, вітер) по закріпленим в законодавстві тарифам, оскільки окупність їх капіталовкладень в нову сферу може сягати 20 років ( як було в Німеччині). Водночас, Україна тепер намагається домовитися з інвесторами понизити цей тариф і розвантажити боргові зобов’язання країни.
Як запевняють експерти, "зелений" тариф не впливає на тарифи для населення.