Так, Президент у своєму привітанні відзначив, що саме в цей день 70 років тому цивілізований світ об’єднався задля створення Північноатлантичного альянсу.
“За ці роки Альянс довів, що він про мир, стабільність та людську гідність ... Україна високо цінує солідарність Північноатлантичного союзу з Україною і незмінну підтримку нашої держави перед лицем агресії Росії”, — зазначив глава держави.
З його слів, сьогодні — коли Росія цинічно та зухвало порушує світові норми та правила, рух до НАТО залишається безальтернативним напрямком для України.
На хвилі привітань Порошенко повідомив, що підписав чергову Річну національну програму зміцнення партнерства між Україною та НАТО.
Зі свого боку, Міністерство закордонних справ Росії також зробило заяву до 70-річчя НАТО, щоправда не таку святкову.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Епіфаній зробив заяву до 70-річчя НАТО
“Ключове завдання альянсу в цілому не змінюється з моменту його утворення в 1949 році — згуртувати ряди союзників під прапором стримування “загрози зі Сходу”, — констатують в МЗС РФ.
Російські дипломати в своїй заяві звинувачують НАТО у лицемірстві, порушенні Основоположного Акту Росія-НАТО та нарощуванні коаліційних потенціалів альянсу у російських кордонів.
“Після мілітаризації північного сходу Європи, раніше спокійного з військової точки зору, в НАТО вирішили наростити військову присутність і на чорноморському фланзі. Посилюються всі компоненти — повітряний, наземний і морський. Американський постійний представник при НАТО заявляє, що це робиться „для гарантованого проходження українських судів“, тобто підштовхує Київ до нових провокацій”, — наголошують в РФ.
Засуджують в Росії і зміцненню військового потенціалу Грузії, зростання витрат на оборону країн-членів НАТО та рішення США по виходу з ДРСМД, яке також згадується в заяві.
“70 років — це вік, коли мудрість повинна переважати над амбіціями і фобіями. Пора державам-членам НАТО перестати воскрешати „загрозу зі Сходу“. Світ потребує деескалації військово-політичної напруженості в інтересах миру і процвітання народів усіх наших країн”, — заявляють в Міністерстві.
Як повідомляв УНН, у Вашингтоні відбудеться зустріч на рівні міністрів закордонних справ країн-членів НАТО, під час якої обговорять пакет заходів щодо забезпечення безпеки у Чорному морі, який буде включати в себе подальші відвідування портів, а також подальші навчальні заходи і навчання.