"Британці спеціально запровадили перехідний період до кінця 2020 року як раз для того, щоб поступово починати переводити все на двосторонні рейки. Це дуже раціональний підхід, тому що тільки двосторонніх угод, яких треба перепідписати, біля 200 – починаючи від таких "зубрів", як Канада і Сполучені Штати, і закінчуючи державами, як наша. Тобто, у нас так само постане питання про те, що між нами має існувати нова двостороння угода, тому що Угода про асоціацію, яка зараз регулює наші відносини, втратить свою чинність", - сказала посол.
За її словами, до цього часу Україна вела експертні консультації з британською стороною з цього питання.
"Ми заявили британцям, що ми не хочемо просто взяти діючу Угоду про асоціацію, порізати її, повикидати секторальні частини і залишитись умовно на 10 сторінках. Ми хочемо повноцінні переговори і подивитись на угоду амбітну. Навіть у порівнянні з Угодою про асоціацію", - наголосила Галібаренко.
За її словами, Україна та Велика Британія мають сектори, де є потенціал для тіснішої співпраці.
"Зараз вже є позитивний сигнал про те, що британці готові до переговорів, вони погоджуються, що дуже скороченої угоди не вийде. Тепер ми маємо формувати делегацію і виписувати директиви, де вказати наше бачення і починати офіційні переговори, тому що час до 2020 року є, але його не багато..." - зазначила посол.
Нагадаємо, Галібаренко повідомила, що після Brexit Британія зможе розширювати власні санкції проти РФ.