Цитата
Це прохання є частиною потреб України у військовій допомозі, яку нині розглядає адміністрація Джо Байдена.
“Адміністрація Байдена все ще роздумує, чи поставити більше озброєнь та техніки українцям, після того, як вже були надані останніми двома місяцями протитанкові ракетні комплекси Javelin та центри командування запусками, патрульні катери класу Island, аптечки першої медичної допомоги, захищені радіостанції, електроне обладнання, медичне обладнання, двигуни, генератори, запчастини, а також малокаліберна зброя та набої. Українці також наполягають на поставках систем протиповітряної оборони — як-от Patriot зі США, як кажуть люди, знайомі з їхніми запитами”, — повідомляє CNN.
Телекомпанія також зазначає, що радник президента США з питань національної безпеки Джейк Салліван “передав стурбованість США, що такі поставки можуть бути сприйняті Росією як дуже провокативні в час, коли США, Європа та НАТО намагаються переконати Москву в потребі деескалації”. “І все ж Білий дім не виключає нічого цілковито — окрім хіба що можливості розміщення військ США на території України”, — пише сайт телекомпанії.
Нагадаємо
Раніше помічник президента США з національної безпеки Джейк Салліван заявив, що США готові обговорювати з Росією переданий їй список вимог щодо гарантій безпеки, але Вашингтон має і власні пропозиції.
Зміст цього списку з восьми пунктів, переданого американській владі, російське МЗС розкрило 17 грудня. Зокрема, Росія вважає, що США не повинні створювати військові бази на території країн, які раніше входили до СРСР, і закликає Вашингтон прийняти зобов’язання виключити подальше розширення НАТО у східному напрямку. Прессекретар Білого дому Джен Псакі заявила, що переговори з Росією щодо безпеки мають відбуватися за участю партнерів США у Європі. У Євросоюзі наголосили, що Росія має приймати та поважати право інших країн обирати свою зовнішню політику та союзи, до яких вони хотіли б вступити.
Українська влада і західні партнери останнім часом звертають увагу на загострення Росією ситуації з безпекою на Донбасі, нарощування російських сил уздовж кордону з Україною, небезпеку нового російського вторгнення і посилення російської дезінформації.
Головна вимога Путіна полягає в гарантіях від США і їх союзників, що НАТО не буде розширюватися далі на схід і не розгорне там системи озброєння, які Росія вважає загрозою.
На тлі цього президенти Росії і США Володимир Путін і Джо Байден 7 грудня провели двосторонні переговори через відеозв’язок, які тривали дві години.
Як заявив радник США з національної безпеки Джейк Салліван на брифінгу за підсумками переговорів Путіна і Байдена, Джо Байден не пішов на поступки Володимиру Путіну щодо гарантій не дозволити Україні вступити в НАТО.