ukenru
ukrayina-prodovzhila-spir-z-rf-schodo-yurisdiktsiyi-mizhnarodnogo-sudu-oon

Україна продовжила спір з РФ щодо юрисдикції Міжнародного Суду ООН

 • 8276 переглядiв

КИЇВ. 14 січня. УНН. Україна передала свої письмові зауваження та позицію до Міжнародного Суду ООН у відповідь на заперечення Російської Федерації з приводу відсутності в Суду юрисдикції розглядати міждержавний спір щодо застосування та тлумачення Міжнародної конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму та Міжнародної конвенції про ліквідацію усіх форм расової дискримінації. Про це повідомили в прес-службі МЗС України, передає УНН.

"14 січня 2019 року Україна передала свої письмові зауваження та позицію (далі - Письмова заява) до Міжнародного Суду ООН (далі – МС ООН) у відповідь на заперечення Російської Федерації з приводу відсутності в Суду юрисдикції розглядати міждержавний спір щодо застосування та тлумачення Міжнародної конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму та Міжнародної конвенції про ліквідацію усіх форм расової дискримінації", - повідомили у МЗС.

У відомстві зазначили, що в своєму позові до МС ООН Україна вимагає від Російської Федерації відшкодування збитків за триваючі і систематичні порушення Міжнародної конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму та Міжнародної конвенції про ліквідацію усіх форм расової дискримінації.

У червні 2018 року Україна подала Меморандум на підтримку своїх вимог, що супроводжуються широким переліком задокументованих доказів серйозних порушень Росією вищезгаданих конвенцій.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Україна подала у суд ООН меморандум у справі проти Росії

"Письмова заява України, яка передана сьогодні до МС ООН, переконливо демонструє, що МС ООН має юрисдикцію розглядати усі позовні вимоги України", - зазначили у міністерстві.

Так, Україна ініціювала свій позов проти Російської Федерації в січні 2017 року. В квітні 2017 року МС ООН прийняв рішення про застосування тимчасових заходів, наказуючи Росії утримуватись від збереження або застосування нових обмежень на права кримськотатарської спільноти зберігати свої представницькі інституції, включаючи Меджліс кримськотатарського народу, забезпечити доступ до освіти українською мовою, та не загострювати спір.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Росія подала свої заперечення з приводу юрисдикції до МС ООН у вересні 2018 року.

"Наступним процедурним кроком у цій справі буде призначення усних слухань заперечень Російської Федерації з приводу юрисдикції, після яких МС ООН ухвалить рішення з приводу наявності юрисдикції", - додали у МЗС.

У відомстві переконані, що МС ООН підтвердить наявність юрисдикції розглядати позов України та, що Російська Федерація, в підсумку, буде притягнута до відповідальності за порушення Міжнародної конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму та Міжнародної конвенції про ліквідацію усіх форм расової дискримінації на етапі розгляду справи по суті.

Як повідомляв УНН, військова прокуратура передала до міжнародних судів близько 7 тис. документальних доказів російської агресії проти України.

Українські Національні Новини

Політика