Дослідження охоплює 49 країн Європи і враховує закони та політику рівності щодо ЛГБТ, присуджуючи їм оцінку від 0% (грубі порушення прав людини, дискримінація) до 100% (повага до прав людини, рівність).
Відповідно до результатів, жодна держава не отримала позначку 100%. Найгірший показник цього року показав Азербайджан, отримавши менше 5% за критеріями оцінки політики у таких сферах, як рівність і відсутність дискримінації, визнання законності в гендерній діяльності, злочинність на ґрунті ненависті та простір громадянського суспільства. До п’ятірки країн з найменшим рейтингом увійшли Вірменія, Туреччина, Монако і Росія.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Україна піднялася майже на 20 позицій в Індексі громадянств світу
На першому місці, з показником 91%, опинилась Мальта. Крім неї, в топ-10 країн з найкращим показником ставлення до прав сексуальних меншин потрапили Бельгія, Норвегія, Велика Британія, Фінляндія, Франція, Португалія, Данія, Іспанія і Швеція.
Україна, за результатами дослідження, отримала оцінку 20,95% і опинилась на 36 місті, між Румунією та Литвою відповідно. Водночас попри низький рейтинг, дослідники відмітили прогрес держави в забезпеченні рівності прав ЛГБТ.
“Незважаючи на те, що не було внесено суттєвих законодавчих змін, завершених у 2017 році, були деякі обнадійливі ознаки”, — зазначили вони.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Оголошено рейтинг топ-100 найбільш інноваційних університетів Європи
Дослідники зазначили також, що лише 16 з 49 країн мають рейтинг більше 50%, а кілька країн історично розглядаються як “піонери рівноправності”, які не змогли досягти значних успіхів з минулого року.