“Дійсно, практика мобільних лабораторій з якості пального існує у всьому світі. Це можливість швидко та якісно провести моніторинг якості пального. Це нормальна практика. Наразі, у нас, в Україні, такі мобільні лабораторії є у відповідних мереж, які таким чином контролюють свою якість.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Cпоживач не в змозі самотужки перевірити якість автогазу
У Європі ж це дуже популярно. І у був у нас прецедент десь чотири роки тому, коли намагались закупити 50 здається мобільних лабораторій у Держпродспоживслужбу. Тобто, це була така дуже сенсаційна історія, але закінчилася вона як завжди нічим — гроші виділили і лабораторій немає.
А взагалі — держава має контролювати і дуже було б гарно і добре, якби ці лабораторії були”, — сказав він.
За словами експерта держава сьогодні якість пального на ринку не контролює взагалі. Хоча, можна було б започаткувати якусь співпрацю, коли би мобільні лабораторії, в кого вони є, надавалися б для виконання досліджень на замовлення контролюючих органів. могла би співпрацювати з мережами щодо
“Вони (лабораторії, — ред.) ж акредитовані, сертифіковані і мають право виконувати такі роботи. Але питання в тому що державі це не цікаво...”, — додав Ю.Чорнобривець.
Нагадаємо, як повідомляв УНН, в Україні з’явиться мобільна лабораторія з перевірки якості LPG. З такою ініціативою виступила компанія WOG.
Також нагадаємо, за словами керівника Управління контролю якості АЗС WOG Володимира Гайкалова мобільні лабораторії оснащені досить дорогим обладнанням, а тому не кожна мережа може собі дозволити мати подібний інструмент постійного контролю якості свого пального.