Як повідомили в постійному представництві України при ООН, у рамках зазначеного тематичного заходу, який був організований делегацією України при ООН, Божок поінформував делегації країн-членів ООН про поточну ситуацію в тимчасового окупованому Криму в контексті прогресуючої мілітаризації Російською Федерацією півострова та прилеглих морських територій.
“Особливу увагу було приділено проблемі відновлення державою-окупантом ядерної інфраструктури в Криму та розгортання засобів і систем, здатних переносити ядерну зброю, що порушує заявлений раніше Україною її без’ядерний статус. Наголошено, що ігнорування зазначеної проблеми може мати далекосяжні негативні наслідки як на регіональному, так і на глобальному рівні”, — йдеться у повідомленні.
Окрему увагу в презентації було приділено вкрай негативним екологічним наслідкам мілітаризації Криму та прилеглих морських територій, відзначили у представництві.
У повідомленні зазначено, що Божок також поінформував делегатів про намір української сторони внести на розгляд Генасамблеї ООН оновлений проект резолюції “Проблема мілітаризації АР Крим та м.Севастополь, Україна, а також частин Чорного і Азовського морів”, закликавши його підтримати. Головною метою проекту є примусити РФ вивести усі свої збройні сили з Криму та завершити його тимчасову окупацію.
Нагадаємо, Україна уже попереджала ООН про загрози розповсюдження РФ ядерної зброї в окупованому Криму.