"Сумарно виходить до 450 сироваток. Ми розуміємо, що минулого року ми використали лише 140… Через місяць виходить 450", - розповіла Скалецька.
Зазначається, що ця кількість буде в Україні лише у грудні, а до цього часу таких сироваток у наявності – 189 флаконів.
"На початку року в Україні було наявно 700 доз сироватки, термін якої закінчився у червні 2019. У зв’язку із затримкою постачання сироватки за державною програмою, міністерство охорони здоров’я звернулося до Всесвітньої організації охорони здоров’я, і отримала у якості допомоги 200 флаконів сироватки у серпні поточного року. На даний момент, протягом цього року, використано 13 флаконів сироватки: 2 з низ використано у лютому - з часу попередньої партії і 11 використано у жовтні з нової партії. Таким чином, станом на кінець жовтня в Україні знаходиться 189 флаконів сироватки, які рівномірно розподілені по всій території України", - повідомив генеральний директор Центру громадського здоров’я МОЗ України Володимир Курпіта.
Він також зазначив, що у Києві таких флаконів – п’ять.
Дитячий імунолог Федір Лапій пояснив, що сироватка використовується не кожного разу у випадку захворювання.
"Настанови, якими ми користуємось чітко говорять: якщо діагноз дифтерії встановлений після сьомого дня від початку захворювання, тобто коли підтверджено що це дифтерія – виділені збудники, і сироватка не вводилась протягом цих семи днів до моменту встановлення діагнозу, і на момент встановлення діагнозу симптом хвороби відсутній – сироватка і не вводиться", - розповів лікар.
Він також зазначив, що сироватка вводиться, коли є всі симптоми, якщо ж лікар має сумніви - введення сироватки відтерміновується.
Нагадаємо, У Києві є річний запас вакцин проти дифтерії.