"Під час засідання Комісії з координації євроатлантичної інтеграції України за участі заступниці Генсекретаря НАТО Беттіни Каденбах представники уряду України та Альянсу обговорили стан та перспективи розвитку відносин з НАТО", - йдеться в повідомленні.
Як зазначається, ДАЗВ вже має досвід співпраці з Альянсом: у 2017 року було ліквідовано могильник на Житомирщині.
"Наразі триває другий такий проект - на об’єкті "Цибулеве" на Кіроградщині - і заплановано третій - у смт Делятин на Івано-Франківщині", - зазначив голова ДАЗВ Володимир Фещенко.
За його словами, реалізація таких проєктів - це не лише мінімізація негативного впливу на навколишнє середовище, а й значний внесок у розвиток сучасної науки.
"Такі прагнення знайшли відображення у Річній національній програмі, згідно з якою до 2023 року "продовжено реалізацію проектів у рамках Трастового фонду НАТО щодо перезахоронення радіоактивних відходів, що утворилися внаслідок виконання військових програм колишнього СРСР". Це дозволить покращити загальну екологічну ситуацію в країні та уникнути ризиків, пов’язаних із неналежним захороненням таких видів відходів", - йдеться в повідомленні.
Як повідомляв УНН, першим об’єктом, процес ліквідації якого відбувався за підтримки НАТО, став полігон "Вакуленчук". Його ліквідація завершилася на початку 2017 року.
Нагадаємо, у травні цього року Україна підписала контрактні документи з НАТО у рамках проекту з захоронення радіоактивних відходів, які зберігаються в могильнику на об’єкті "Цибулеве" у Кіровоградській області.