Деталі
Устенко зауважив, що навіть після того, як президент США Джозеф Байден назвав геноцидом те, що коїть російська армія в Україні, європейські союзники все ще затягують з оголошенням енергетичного ембарго щодо росії.
«Ми говоримо: дивіться, ви припиняєте закупівлю російської ікри. Однак те, що справді може завдати удару по російській військовій машині, – це нафта. А з нафтою досі нічого не сталося – тривають постійні розмови, які так ні до чого й не привели», – розповів Олег Устенко.
За його словами, деякі європейські країни почали купувати навіть більше російського газу та нафти, ніж до війни. Хоча це може пояснюватися й тим, що ці країни намагалися нарощувати свої енергетичні запаси в очікуванні ембарго, яке, на їхню думку, таки буде запроваджене. Радник Президента визнав, що Німеччина та Франція – дві найбільші економіки ЄС – скоротили імпорт російської нафти з початку війни, але зазначив, що вони все ще купують великі обсяги цього енергоносія.
На переконання Устенка, Вашингтон має посилити тиск на своїх європейських союзників, щоб вони приєдналися до енергетичного ембарго.
Він також закликав США та інших членів G7 надати більшу фінансову підтримку українському уряду, який і фінансує оборону в умовах війни, і продовжує соціальні виплати та підтримку свого населення.
«Падіння нашої економіки внаслідок ворожої агресії значне. Майже половина наших підприємств працює не на повну потужність. Наші бюджетні надходження істотно впали, а бюджетний дефіцит збільшився. Цей дефіцит потрібно фінансувати», – сказав радник Президента України.
Устенко оцінив дефіцит бюджету на рівні близько 8 млрд дол. США на місяць. За його словами, для України в нинішніх умовах було б недоцільно робити запозичення на міжнародних фінансових ринках для покриття цього дефіциту. Але якщо країни «Групи семи» нададуть 50 млрд дол. нового фінансування, це дасть змогу розв'язати проблему дефіциту принаймні ще на шість місяців, сказав він.
«Нам потрібна додаткова фінансова підтримка, зокрема зі Сполучених Штатів. Звичайно, США були дуже люб’язні, надавши нам зброю. Але цього замало», – зауважив радник Глави Української держави.
Утім, Олег Устенко наголосив, що першочерговим кроком має стати негайне запровадження енергетичного ембарго, оскільки це – найбільш вразливе місце росії. При цьому, на його переконання, моральний аргумент повинен бути принаймні таким же вагомим, як і економічний.
Доповнення
Зеленський наполягає на включенні до наступного пакета санкцій ембарго на нафту рф.