Деталі
Боррель заявив, що США взяли під свій контроль активи на мільярди доларів, що належать афганському центральному банку, частково для потенційної компенсації жертвам тероризму, а також для гуманітарної допомоги країні. і що логічно було б розглянути аналогічні кроки із резервами росії.
"Я був би дуже за, тому що це сповнене логіки", - сказав Боррель. "У нас є гроші в кишенях, і хтось повинен мені пояснити, чому це добре для афганських грошей та погано для російських грошей", - додав він.
На початку війни ЄС та його союзники заморозили валютні резерви на сотні мільярдів доларів, що зберігаються на рахунках російського центрального банку. росія заявила у березні, що санкції проти її центрального банку заморозили близько 300 мільярдів доларів із її золотовалютних резервів, які загалом перевищують 600 мільярдів доларів.
Офіційні особи ЄС вивчили питання про те, чи можна якимось чином задіяти резерви росії у зусиллях відновлення України, але Брюссель не висунув жодних політичних пропозицій з цього питання. Боррель висунув цю ідею як із способів, якими росія могла б зробити свій внесок.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Через російське вторгнення пошкоджено до 30% інфраструктури України
На запитання минулого місяця, чи можна конфіскувати гроші та використати їх для відновлення України, міністр фінансів США Джанет Єллен сказала, що це не те, що потрібно робити легковажно, що це має бути зроблено лише у координації із союзниками і що це може потребувати нового законодавства у Сполучених Штатах.
Боррель сказав, що питання про те, як платити за відновлення України, є одним із ключових політичних питань з огляду на "неймовірну суму грошей", яка буде задіяна. Він хотів, щоб дискусія щодо методів забезпечення "військових компенсацій" йшла з росії.
Європейська комісія заявила, що ціна відновлення може сягати сотень мільярдів євро, і очікується, що на Європу ляже значна частка цього тягаря. Він додав, що суми, зібрані на нещодавніх конференціях з оголошення внесків партнерами України, були просто "краплиною води в океані" порівняно з тим, що було б необхідним.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Збитки інфраструктурі від війни в Україні сягнули 88 млрд дол. - аналіз
Президент США Джо Байден запропонував продати захоплені активи олігархів, щоб допомогти відновити Україну - цю ідею також обстоював минулого тижня президент Європейської ради Шарль Мішель. Посадові особи Єврокомісії вивчають способи зробити це юридично більш простим, але ця тема є непростою, враховуючи першочергову необхідність дотримуватися належної правової процедури, і не порушувати законні права окремих осіб, пише видання.
Іноді можлива конфіскація активів після винесення обвинувального вироку, але ця вимога не може бути виконана лише тому, що хтось потрапив під санкції, додається у матеріалі.
Ідея конфіскації російських валютних резервів, як вказано, стане драматичним кроком, який, ймовірно, стривожить інші уряди, чиї відносини з ЄС та його партнерами напружені.
Але Боррель стверджує, що це не буде безпрецедентним, вказуючи на рішення США виділити 3,5 мільярда доларів заморожених активів афганського центрального банку для потреб, включаючи гуманітарну допомогу та компенсацію сім'ям жертв терактів 11 вересня.
"Це одне з найважливіших політичних питань, що є на столі: хто платитиме за відновлення України?" - сказав Боррель.
Доповнення
ЗМІ раніше повідомляли, що Європейський Союз планує створити фонд відновлення України. За повідомленням, держави-члени повинні бути готові взяти на себе більшу частину витрат для відновлення країни, про що їм повідомила Європейська комісія.