“Для того, щоб убезпечити людей від поширення ботулізму, я б закликав їх самих до активних дій. Потрібно перед Кабміном розбити наметове містечко і до тих пір, поки не буде відновлена робота Санепідемслужби, не розходитися. Тому що, службу ліквідували, а натомість нічого не створили,” — ствердив член комітету ВР.
“Іншим помилковим кроком влади став трирічний мораторій на перевірки, до того ж такий, що стосується життя людей. Тому іншого виходу немає, як активні дії, тому що влада не чує і не хоче чути”, — сказав О.Мусій.
Він повідомив, що у Верховній Раді зареєстровано законопроект “Про санепідблагополуччя”, який передбачає поновлення контролю за якістю продуктів.
“Згідного з ним, всі функції по контролю якості харчових продуктів передаються Міністерству охорони здоров’я. І за цим проектом закону виробник нестиме повністю відповідальність. І вводитимуться надзвичайно жорсткі санкції за неякісні продукти,” — розповів О.Мусій.
Нагадаємо, за даними екологів, мораторій на перевірки також загострює напружену ситуацію у сфері небезпечних відходів. Відсутність контролю призвела до поширення шахраїв на ринку та недобросовісної поведінки утилізаторів отруйних речовин.
У травні хімікатами отруїлися харківські діти. За даними прокуратури, приватна компанія 17 травня вивантажила на сміттєзвалищі 54 бочки об’ємом 200 літрів кожна з невідомими речовинами. На трьох ємностях є надпис “метилмеркаптан”.
Саме з цих бочок стався витік речовини. Внаслідок забруднення до лікарні госпіталізовано 3-х неповнолітніх мешканців села (2000-2004 р.н.).