Всесвітня організація охорони здоров’я заявила 23 грудня, що проведена в західноафриканській країні Гвінеї експертиза підтвердила високу ефективність експериментальної вакцини проти смертельного вірусу Ебола.
За даними ВООЗ, після щеплення вакциною rVSV-ZEBOV у майже шести тисяч людей упродовж 10 днів спостереження не було зафіксовано жодного нового випадку захворювання. Така нова вакцина була зроблена людям, які перебували в тісному контакті з хворими.
Результати дослідження, як відзначив цього тижня в медичному журналі TheLancet помічник генерального директора ВООЗ Марі-Поль Кіні, показують, що нова вакцина, “...вже не допоможе повернути загиблих під час епідемії, проте коли розпочнуться нові спалахи вірусу, ми не будемо беззахисні”.
За даними ВООЗ, станом на початок березня 2016 року було зареєстровано 11 тисяч 316 смертей внаслідок хвороби Ебола, загалом випадків цієї хвороби зареєстрували 28 тисяч 639 за час останнього її спалаху, що почався 2014 року. Найбільше були вражені країни Західної Африки.
“Це як історичне, так і інноваційне дослідження було зроблено завдяки міжнародному співробітництву та координації, внеску багатьох експертів по всьому світу, а також посиленому сприянню місцевого уряду,” — сказав Джон-Арне Рьоттінген, директор Норвезького інституту громадського здоров’я та голова керівної групи дослідження.
У ВООЗ також зазначили, що вакцина повинна отримати ліцензію вже до кінця 2017 року.
Нагадаємо, епідемія Ебола особливо важко позначилася на дітях. У Ліберії, Гвінеї та Сьєрра-Леоне приблизно 23 тис. дітей або втратили одного з батьків, або стали круглими сиротами.