Цитата
“Зараз ми отримуємо інформацію про людей, які повторно інфікуються новими штамами вірусу. І надійшли початкові повідомлення з ПАР, які передбачають, що люди, які колись були інфіковані, можуть знову заразитися”, — сказала вона.
Деталі
За її словами, зараз проводяться дослідження, наскільки вистачає імунітету від вірусу у людей, які вже перехворіли коронавірусом. Свамінатан також повідомила, що є попередні дані, згідно з якими вакцинація знижує вірулентність інфекції і є ймовірність зниження рівня передачі COVID-19 після вакцинації.
Контекст
Глава ВООЗ Тедрос Гебрейесус, виступаючи на брифінгу, заявив, що поки рано відкидати будь-які гіпотези про походження інфекції COVID-19. “Деякі питання виникли з приводу того, чи потрібно вибраковувати деякі гіпотези на цей рахунок. Переговоривши з деякими членами (які побувала в Ухані) команди, я хочу підтвердити, що всі гіпотези залишаються в силі і вимагають подальшого аналізу і вивчення”, — сказав він.
За його словами, місія ВООЗ, яка відвідала Ухань, де в грудні 2019 року було виявлено перший спалах коронавірусу, добилася більшого розуміння початкового етапу пандемії, а також намітила області для подальшої дослідницької роботи. Гебрейесус повідомив, що на наступному тижні буде опублікований звіт про поїздку експертів в Ухань, а за ним послідує фінальну доповідь.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Китай відмовився надати ВООЗ вихідні дані про ранні заражених коронавірусом
Влада Великої Британії повідомила про виявлення нового, більш заразного штаму коронавірусу в середині грудня. Пізніше цей варіант SARS-CoV-2 виявили в ряді інших країн, в тому числі в США, Китаї, Канаді, Туреччині, Таїланді, Греції, Словаччині, В’єтнамі та на Кіпрі. За даними ВООЗ, його знайшли в більш ніж 50 країнах світу.
Ще одну сильнішу мутацію COVID-19 в кінці минулого року виявили в ПАР. За даними вчених з ПАР, вона приблизно на 50% більш заразна за попередні мутації, легше проникає в клітини людини і міцніше в них тримається. Крім того, цей генетичний варіант коронавірусу може бути небезпечний ризиком повторного зараження, а вже розроблені вакцини можуть виявитися проти нього малоефективними, попередили вчені з Національної лабораторної служби охорони здоров’я Йоганнесбурга.
У січні ВООЗ заявила, що виникнення цих нових варіантів вірусу було очікуваним, оскільки вірусам властиво постійно змінюватися. Як повідомили в організації, сильні мутації інфекції також знайшли в Бразилії і Японії. За даними ВООЗ, різновид коронавірусу VOC-202012/01 з’явилася у Великій Британії у вересні минулого року, в ПАР штам 501Y.V2 присутній з початку серпня, а в Бразилії і Японії штам P.1 циркулює з грудня. Вони, за версією організації, не пов’язані.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Розслаблятися не можна: Шмигаль пригрозив новими штамами коронавірусу