“Інформація щодо наявності переваг у деяких учасників конкурсу до Верховного Суду під час вирішення ними практичного завдання не відповідає дійсності”, — йдеться у повідомленні.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ВККСУ: практичне завдання виконали 520 кандидатів на суддів ВСУ
У ВККСУ зазначили, що 21 лютого відбувся ще один етап відбору. Для виконання практичного завдання кандидатам були надані модельні справи, розроблені експертами, залученими проектом ЄС “Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні” на основі реальних справ, що розглядалися судами.
“Модельна справа для кожного касаційного суду обиралася автоматизованою системою з десяти можливих варіантів. Вищою кваліфікаційною комісією суддів України перевіряється здатність кандидатів на посаду судді до Верховного Суду здійснювати правовий аналіз, формулювати юридичні аргументи та обґрунтовувати правову позицію, а не співпадіння висновків кандидатів із судовими рішеннями у справах, що стали прототипами модельних”, — уточнили у ВККСУ.
В комісії також підкреслили, що всі практичні завдання були конфіденційними, а претенденти не пали права користуватися будь-якими електронними носіями під час виконання практичного завдання.
“Перевірка підготовлених кандидатами судових рішень та встановлення результатів виконання практичного завдання буде проводитися за єдиною методикою ще до персоніфікації результатів”, — повідомив член ВККСУ Михайло Макарчук.