“Як недавно сказав мені високопоставлений співробітник нашої розвідувальної служби, те, що роблять росіяни — це лише бліда тінь того, що робить по всій країні Китай”, — йдеться в уривку про спроби зовнішнього втручання в справи США.
Агентство цитує Пенса з коментарем “скаже він”.
Американська розвідка з’ясувала, що активність Китаю націлена як на державні та місцеві органи влади США, так і на окремих чиновників, Пекін прагне використовувати будь-які розбіжності між федеральним і місцевим рівнями в політиці, йдеться в одному з фрагментів промови.
Діяльність Китаю спрямована на зміну сприйняття американцями китайської політики, при цьому Пекін мобілізує “таємних активістів, фронт-групи і засоби пропаганди”, вважають автори промови.
Крім того, китайські чиновники намагаються вплинути на лідерів бізнесу і домогтися засудження дій США в сфері торгівлі, “використовуючи бажання зберегти їх операції в Китаї”, говориться в тексті виступу Пенса.
“В одному недавньому прикладі вони пригрозили відмовити в ліцензії на ведення бізнесу великій американській корпорації, якщо вона відмовиться виступати проти політики нашої адміністрації”, — говорить один з тез промови.
Ще одним пунктом є положення про китайську “боргову дипломатію”. Пекін пропонує сотні мільярдів доларів інфраструктурних кредитів урядам країн Азії, Африки, Європи і навіть Латинської Америки. “Тим не менше, умови цих кредитів в кращому випадку непрозорі, і вигоди в переважній більшості випадків отримує Пекін”, — наводить Reuters ще одну цитату.
Нагадуємо, Китай перестав купувати нафту у США.