Деталі
Видання Politico проаналізувало результати огляду звітів про справи Міністерства юстиції, публікації у соціальних мережах та повідомлення у новинах та інтерв’ю з учасниками подій.
Видання пише, що замість того, щоб позбавити права на державну службу, події 6 січня “послужили політичним трампліном для десятків республіканців, які цього року братимуть участь у виборах на федеральні, державні та місцеві посади”.
Зазначається, що лише минулого року 11 протестувальників було обрано на посади від законодавчого органу штату до міської ради та до шкільної ради.
Зокрема Джейсон Хоуленд, якого сфотографували всередині Капітолію США 6 січня, балотується до парламенту штату Мічиган.
Додається, що як мінімум п’ятеро учасників подій 6 січня готуються до губернаторських перегонів, серед них Даг Мастріано, сенатор штату Пенсільванія та провідний голос у національному русі за дискредитацію результатів виборів 2020 року.
Принаймні трьом кандидатам цього року висуваються звинувачення, пов’язані із заворушеннями 6 січня.
Штурм Капітолію
Радикально налаштовані прихильники Дональда Трампа, який програв вибори президента США, після його промови на мітингу у Вашингтоні 6 січня прорвалися до Капітолію, де учасники спільного засідання Сенату та Палати представників затверджували підсумки виборів. Протестувальникам вдалося увірватися в будівлю, дебати в Конгресі було припинено на кілька годин, а законодавців евакуйовано.
Учасники заворушень вступили у зіткнення з поліцейськими, ті у відповідь застосували сльозогінний газ. До Вашингтона прибула Національна гвардія. У ході зіткнень загинули п’ятеро людей, серед них — один службовець поліції. Влада знову взяла будинок Конгресу під контроль через кілька годин. Ще два поліцейські скоїли самогубство наступними тижнями. Після заворушень було затримано близько 50 людей, декільком з них висунули звинувачення.