В суботу ввечері були опубліковані розшифровки показань Моррісона і Вільямс в скороченому вигляді.
Відповідно з цими документами, Вільямс назвала звернене до Зеленського прохання Трампа провести антикорупційне розслідування відносно його ймовірного суперника на президентських виборах 2020 року, Джо Байдена, і його сина Хантера “незвичайною” і “недоречною”.
“У моїх очах ця (вимога — ред) вказувала на можливу наявність інших мотивів для утримання військової допомоги”, — заявила Вільямс. За її словами, ситуація виглядала так, ніби мова йшла в більшій мірі про “особистий політичний порядок денний” президента, ніж про зовнішньополітичні інтереси США.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Трамп знехтував порадами підняти тему корупції в Україні в розмові із Зеленським — Politico
Критики Трампа вважають, що він скористався своїм становищем, щоб натиснути на Зеленського, погрожуючи призупинити фінансову допомогу Україні, якщо київська влада не оголосять про проведення розслідування проти його політичного противника.
Зі свого боку, Тім Моррісон підтвердив, що часткове зупинення виплати допомоги Україні була пов’язана з вимогою оголосити про намір провести розслідування відносно сім’ї Байденом і компанії Burisma. При цьому Моррісон вказав, що він не помітив у розмові Трампа із Зеленським, який відбувся 25 липня, нічого незаконного. Зокрема, Моррісон розповів, що радив обмежити доступ до запису розмови Трампа із Зеленським.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Дипломат США стверджує, що Трамп цікавився розслідуванням справи Байдена в Україні
Україно-американські відносини виявилися в центрі уваги ЗМІ після того, як в Вашингтоні розпочався великий скандал через твердження неназваного співробітника американської розвідки про надання Трампом під час телефонної розмови тиску на президента України Володимира Зеленського з метою спонукати Київ допомогти главі вашингтонської адміністрації переобратися на другий термін в 2020 році.