HES знаходиться на межі закриття. Справа в тому, що фірма зобов'язалася утилізувати медвідходи місцевих лікарень. Але замість цього - складувати їх, у різних точках країни. Через "брак сміттєспалювального заводу", пояснили в HES.
У зв'язку з цим, Національна служба охорони здоров'я Великої Британії (NHS) наказала шотландським лікарням розірвати близько 17 контрактів з спецкомпаніей. Невиконану HES роботу доручили іншому утилізатора - компанії "Mitie".
Сьогодні конфлікт не вичерпаний. Він перейшов у судову площину. Ініціатором позову стало Агентство з охорони навколишнього середовища.
Відзначимо, на українському ринку медвідходів - схожа ситуація. Вітчизняні лікарні часто співпрацюють з фірмами-посередниками, які не мають ліцензії на знешкодження медичних відходів. У підсумку - клінічні відходи опиняються на смітниках.
Псевдоутілізатори з'явилися на українському ринку під час дії мораторію на перевірки бізнесу. Дозвіл на перевірки в цій сфері Мінприроди отримало лише з 2018 року і відразу початок масштабний аудит. За рік міністерство перевірило 130 спецкомпаній, 59 з яких вже позбавило ліцензій.