"Справу порушено за ознаками скоєння особливо тяжкого злочину, передбаченого п.п. "а", "в", і "г" ч. 2 ст. 126 КК РФ: викрадення, вчинене групою осіб за попередньою змовою, із застосуванням насильства, небезпечного для життя і здоров'я, із застосуванням зброї, або предметів, використовуваних як зброя", – йдеться у повідомленні.
Влада заявляє, що 3 грудня було порушено кримінальну справу за ознаками скоєння особливо тяжкого злочину. Проте повідомили про це юристу комітету Дмитру Піскунову лише сьогодні.
За словами Козловського, в рамках дослідницького проекту 5 жовтня 2018 року він прибув до столиці Інгушетії Магас, де в той час проходили протестні акції.
Наступного дня, як розповідає заявник, до нього в номер готелю постукав невідомий чоловік і попросив вийти на вулицю нібито для зустрічі з одним з організаторів акцій протесу. Таким чином його заманили до машини, де двоє чоловіків в масках змусили правозахисника вимкнути телефон і вивезли за межі міста, де побили і змушували стати своїм інформатором.
"За словами Козловського, викрадачі приставили до його голови пістолет і змусили роздягтися: принижували, били, погрожували вбивством. Все це вони знімали на телефон, а потім, отримавши від нього обіцянку нікому нічого не розповідати, повернулися за речами в готель "Артіс Плаза", а потім довезли і висадили біля аеропорту в Беслані в Північній Осетії", – йдеться в повідомленні.
За словами Козловського, його викрадачі назвалися співробітниками інгуського Центру з протидії екстремізму Центру "Е".
Нагадуємо, комітету Ради Європи повідомлено про тортури українського політв’язня в РФ Володимира Дудки.