“Проблема полягає в тому, що бортовий комплекс по команді з Землі не включає передавач. Це передавач системи, яка скидає на Землю телеметрію і отримує з Землі керуючі команди”, — сказав Ковальов.
За його словами, така проблема виникла вперше за сім з половиною років експлуатації радіотелескопа. Співрозмовник агентства розповів, що передавач включається тільки на час сеансів зв’язку, потім він вимикається по команді з Землі. “У “Радіоастрона” є декілька антен, які весь час включені на прийом команд із Землі. А передавач включається тільки тоді, коли з Землі приходить команда “Увімкнути передавач”, — пояснив керівник проекту.
Співрозмовник ТАРС зазначив, що в апарата є і друга система зв’язку з Землею. “Під час наукових сеансів необхідно скидати на Землю величезний потік наукової інформації. Тому на додаток до системи, яка використовується для виконання телеметрії і команд із Землі, у нас є на борту 1,5-метрова антена, дуже схожа на супутникову тарілку”, — додав він. Ковальов розповів: коли телескоп наводиться на який-небудь об’єкт у Всесвіті, щоб приймати від нього електромагнітне випромінювання, ця антена в режимі реального часу наводиться на станцію спостереження і збору наукової інформації на Землі і скидає туди наукові дані.
Ковальов повідомив, що, незважаючи на невдалий сеанс зв’язку з телескопом в четвер, наземна станція стеження та збору наукової інформації в США навелась на апарат.
“На жаль, 1,5-метрова антена на борту не навелась на наземну станцію в США, тому основний потік наукових даних не прийшов на Землю”, — сказав керівник наукової програми.
Як стало відомо раніше, російські вчені втратили зв’язок з орбітальним телескопом “Спектр-Р”.