“Є низка іноземних інтернет-компаній, які заробляють гроші в Росії, але не виконують наші закони. Це свого роду форма цивілізованого примусу до діалогу”, — повідомила виданню людина, близька до Держдуми.
Так, у Росії хочуть примусити сайти почати виконувати рішення судів та державних органів, які порушники ігнорують пояснюючи це тим, що дотримуються законодавства своїх країн.
У той же час оператори від такого рішення не в захваті, оскільки абоненти в уповільненому доступі до YouTube або Facebook будуть звинувачувати саме компанії зв’язку.
Крім того, спеціалісти заявляють, що ця ідея погана і виконати її дуже складно. Технічно виконати це дуже складно, проте посадовці продовжують її активне обговорення.
Одним із розробників законопроекту є Федеральна антимонопольна служба, яка у 2015 році визнала Google порушником закону про захист конкуренції (компанія забороняла попередньо встановлювати на мобільних пристроях Android додатки конкурентів, один з яких — “Яндекс”. Служба оштрафувала Google на 438 млн руб. і наказала усунути порушення, але Google цього не виконав.
Джерела у Федеральній антимонопольній службі та службі із нагляду у сфері зв’язку, інформаційних технологій та масових комунікацій повідомляють, що ймовірність запровадження законопроекту дуже висока, проте, як відомо, до Держдуми цей законопроект ще не надходив.
Нагадаємо, у Держдумі РФ підтримали законопроект про заборону грошових переказів в Україну.