Деталі
За словами експертів, 15 січня кілька урядових мереж вразила атака дефейсу. Того ж дня, як зазначається, до деяких державних мереж України було впроваджено шкідливе програмне забезпечення, яке використовується для стирання даних. Повідомляють, шо подібних випадків таких атак було більше, що свідчить — російсько-українська війна не вільна від зловмисної діяльності у кіберпросторі.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ЄС звинуватив росію у масштабній кібератаці на супутникові мережі України 24 лютого
Згідно з періодичними звітами бізнес-консалтингової фірми Accenture, “жителі України, білорусі та росії зазнали перебоїв у роботі основних бізнес- та державних послуг, включаючи електроенергію, транспортні та платіжні послуги, і, ймовірно, виникнуть додаткові збої”.
Країни НАТО також можуть очікувати збільшення кількості кібератак, спрямованих на “розмивання народних настроїв і політичної волі, пов’язаної з підтримкою України”, і можуть бути спрямовані на державні органи або критично важливу інфраструктуру країн-союзників, йдеться у звіті.
Країни, які ввели санкції проти росії, зокрема Польща, відчувають посилення хвилі DDoS-атак, додається у звіті. Експерти пояснюють, що не завжди можна довести зв’язок цих нападів з війною в Україні.
Хоча польські експерти сумніваються, що країні загрожує паралізація через серйозні атаки на критичну кіберінфраструктуру, вони рекомендують громадянам підготуватися до короткочасних збоїв у роботі ключових служб.
Нагадаємо
Міжнародна коаліція зобов’язалася ефективно протидіяти злочинам рф у глобальному кіберпросторі.