“У ЗМІ з’явились публікації, автори яких стверджують, що “Чорнобильський ліс вирубується в промислових масштабах, а перевірки радіоактивного забруднення деревини викликають сумніви”. Однак така інформація жодним чином не відповідає дійсності. Так, на території зони відчуження працює тільки одне Державне спеціалізоване підприємство “Північна Пуща”, яке здійснює лісогосподарську діяльність щодо вирубки та оздоровлення лісів, на підставі отриманих лісорубних квитків. Це підприємство безпосередньо підпорядковується Державному агентству з управління зоною відчуження”, - йдеться у повідомленні.
Вказано, що на території зони ЧАЕС функціонує Державне спеціалізоване підприємство “Екоцентр”. Воно спочатку обстежує ділянку лісу, де планується вирубка, на вміст радіоактивних елементів, зокрема, стронцію та цезію, і встановлює її ступінь радіаційного забруднення.
“Той ліс, який є радіаційно забрудненим – утилізується у побудованій за євростандартами місцевій котельні. А та деревина, яка відповідає допустимим дозиметричним нормам, в подальшому вирубується, та зі спеціальними “чіпами” вивозиться за межі зони ЧАЕС для реалізації. На контрольно-пропускних пунктах зони відчуження ця деревина вдруге перевіряється на вміст радіації. Також там працівники поліції здійснюють перевірку відповідних дозвільних документів на її транспортування та ставлять відмітки у накладних”, - вказано у повідомленні.
Зазначається, що цього року працівники поліції виявили та задокументували факт несанкціонованого вивозу деревини. Водій намагався вивезти 6 кубометрів лісу з Чорнобильської зони без відповідних документів, минаючи КПП. Поліцейські вилучили вказану деревину та автомобіль. Особі оголошено про підозру і за процесуальним керівництвом прокуратури кримінальне провадження з обвинувальним актом скеровано до суду.
Нагадаємо, в Україні запустили онлайн-сервіс з перевірки деревини.