За його словами, 17 депутатів, членів податкового комітету направили лист Прем’єр-міністру Володимиру Гройсману з критикою міністра фінансів О.Данилюка і вимогою звільнити його.
“Члени податкового комітету ВР, спираючись на конкретні факти, висловили обурення щодо безсистемності, некомпетентності керівництва Міністерства фінансів України у впровадженні заходів такого „реформування“ та, головне, щодо здійснення цих заходів поза межами правового поля. Така вкрай негативна оцінка народними депутатами — членами профільного Комітету діяльності особисто міністра пана О.Данилюка формувалася протягом всього терміну його каденції та обумовлена його непрофесійністю у питаннях податкової та митної політики і безвідповідальним відношенням до співпраці з профільним Комітетом”, — йдеться у листі нардепів.
Члени комітету вважають, що О.Данилюк має врай негативний підхід до реформування Державної фіскальної служби, в тому числі митниці.
“Досвід роботи Комітету з профільним міністерством за часів каденції пана О.Данилюка свідчить про відсутність у нього перспективного бачення формування напрямків реформи фіскальних органів, безсистемність законопроектної роботи очолюваного ним міністерства, та відсутність фахового, державницького підходу до правозастосування вже прийнятих податкових норм”, — зауважили нардепи.
Окрім того, вони вважають, що міністр фінансів безвідповідально ставиться до роботи з депутатами. І у зв’язку із вищеописаною ситуацією депутати просять В.Гройсмана провести спільну зустріч, за участі О.Данилюка та депутатів, для “прийняття негайних фахових рішень щодо її виправлення”.
Нагадаємо, питання щодо діяльності Мінфіну є і в лотерейного ринку. Так, минулого року Мінфін тричі намагався легалізувати азартні ігри, проте у Верховній Раді законопроект відомства назвали корупційним та виступили категорично проти легалізації азарту на фоні економічної кризи та бойових дій на Сході країни.
Цього року, в травні Мінфін опублікував проект ліцензійних умов для лотерей, в якому експерти побачили ту ж саму спробу легалізувати азартні ігри, але вже через Кабмін. У проекті ліцензійних умов немає чіткого розмежування між лотереєю Тото і букмекерством. А останнє належить до азартних ігор і заборонено в Україні. Проект ліцензійний умов Мінфіну не потрібно погоджувати з Верховною Радою, достатньо підпису лише однієї людини — прем’єр-міністра В.Гройсмана.
Окрім легалізації азартних ігор, документ Мінфіну монополізує лотерейний ринок під наближену до влади компанії “УНЛ” (“Українська національна лотерея”), яку пов’язують з нардепом від БПП Олександром Третьяковим.
Як повідомляв УНН, сьогодні на ринку лотерей працюють три компанії: “УНЛ” (Українська національна лотерея), “Патріот” і “М.С.Л.” (Молодьспортлото). Однак “Патріот” і “М.С.Л.” намагаються прибрати з ринку за допомогою санкцій РНБО і ліцензійних умов, які розробив Мінфін. Проти “М.С.Л.” ввели санкції на підставі листа 7-річної давності самого власника компанії Георгія Ложенка. Тоді “М.С.Л.” запропонував Мінфіну проект фінансування Євро-2012, в якому партнером було зазначено “Альфа-банк”.
Банк ніколи не входив в структуру “М.С.Л.”. Єдині фінансові відносини “М.С.Л.” і “Альфа-Банк” — це звичайний кредит. Незважаючи на це, держоргани розцінили лист як доказ “російського сліду” в діяльності компанії. Пізніше СБУ відмовилася від своїх претензій до “М.С.Л.”, але головного конкурента “УНЛ” все одно залишили під санкціями.