“Надання екстреної медичної допомоги, хочу наголосити, є безоплатним для пацієнта. Зокрема, надання екстреної медичної допомоги — це надання допомоги на місці подій, під час транспортування пацієнта, який потребує медичного супроводу до медзакладу або між ними, при особистому зверненні пацієнта, який перебуває у загрозливому стані, до підрозділу екстреної медичної допомоги. Для отримання екстреної медичної допомоги пацієнту не потрібна ані декларація з сімейним лікарем, ані направлення від нього”, — сказала Бойко.
З її слів, для того, щоб отримати екстрену медичну допомогу, пацієнту потрібно викликати швидку за номером “103”, або це мають зробити його рідні, оточуючі, або лікуючий лікар, або самостійно звернутись до центру екстреної медичної допомоги.
Також представниця служби повідомила, що на сьогодні 25 центрів екстреної медичної допомоги уклали договори з НСЗУ. У 2020 році на оплату екстреної медичної допомоги закладено 4,7 млрд грн. Вона зазначила, що за квітень-червень зазначені заклади отримали від НСЗУ 1,5 млрд грн на надання послуг із екстреної медичної допомоги.
Також центри екстреної медичної допомоги законтрактовані з НСЗУ на допомогу хворим на COVID-19 або пацієнтам з підозрою на COVID-19. Додатково за пакетом на COVID-19 за квітень-травень ще 271 млн грн було виплачено центрам за надання допомоги хворим на COVID-19 або з підозрою на нього, повідомила Бойко.
“Всі 25 центрів екстреної медичної допомоги на сьогодні повністю отримали від НСЗУ кошти за надання допомоги хворим на COVID-19 та з підозрою на нього за квітень-травень, а отже медичні бригади швидкої, які виїжджають на виклик до таких пацієнтів, мають отримати відповідні доплати за роботу в умовах підвищеного ризику”, — додала вона.
Нагадаємо, раніше в НСЗУ надали перелік послуг реабілітації за програмою медичних гарантій.